Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Blaty drewniane dębowe

Drewniane blaty dębowe to produkt najwyższej klasy, który czerpie z natury to, co najlepsze. Drewno dębowe jest trwałe i wyjątkowo estetyczne. Jego walory wytrzymałościowe i wizualne sprawiają, że od tysięcy lat stanowi cenny surowiec używany w wielu branżach. Jest z powodzeniem wykorzystywany jako materiał konstrukcyjny i meblarski. Nieporównanie bardziej wartościowy od płyt drewnopodobnych jest poszukiwany przez osoby, które cenią sobie naturalne, nieskażone piękno. Dębowy blat lity lub łączony metodą mikrowczepową sprawdzi się jako przestrzeń robocza w kuchni czy miejscach użyteczności publicznej.

Powiedz nam, jakiego blatu potrzebujesz!

Nasze blaty dębowe produkujemy w dużym zakresie wymiarów. Standardowa długość produkowanych przez nas blatów litych wynosi od 1,6 m do 3 m, szerokość — od 80 cm do 1 m. Z kolei długość blatów mikrowczepowych wynosi od 1 m do 4 m, szerokość — od 63,5 cm do 1 m. Podane wymiary są najczęściej wybierane przez klientów. Wykonujemy także blaty w innych rozmiarach. Możliwości technologiczne umożliwiają nam wykonywanie blatów o szerokości nawet 1,2 m i długości do 4,7 m. Jednak to nie wszystko.

Oferujemy usługi dodatkowe, takie jak:

  • cięcie na wymiar;
  • łączenie blatów;
  • personalizację produktu: obejmuje ona m.in. docinanie, oblenie, frezowanie krawędzi i rogów czy wycinanie otworów — zgodnie z pomysłem i oczekiwaniami użytkownika;
  • impregnację.

Wysyłamy również wzorniki do wizualizacji. Po potwierdzeniu zamówienia zwracamy koszty dostarczenia próbki. Dzięki ocenie koloru i jakości wzornika dobierzesz blat do drewnianych stopnic na schody wewnętrzne lub innych elementów wyposażenia domu.

Sama natura w Twoim domu

Naturalny materiał ma zalety i wady. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy jednak doskonale rozpoznać wartościowe drewno dębowe. Blaty powstają z drewna z wysokich klas jakościowych, starannie dobranych pod kątem grubości, struktury i barwy. Istotną cechą drewna decydującą o jego jakości jest również równomierny układ słojów rocznych na przekroju poprzecznym. Do wytwarzania blatów z dębu wybieramy drewno zdrowe, bez wad, takich jak zabitki, skręty włókien, guzy, róże i sęki. Selekcja surowca pod względem zdrowotności wewnętrznego bielu i nasilenia zmian anatomicznych zwiększa parametry użytkowe przyszłych wyrobów. Każdy z dostępnych u nas blatów wyróżnia się obecnością naturalnych przebarwień i zdrowych sęków oraz rysunku słojów, to jednak stanowi zaletę produktu. Dzięki temu blaty są oryginalne i efektowne.

Na każdym etapie projektowania i produkcji blatów uwzględniamy oczekiwania i preferencje odbiorców. Aby zapewnić blatom optymalną trwałość, na życzenie klientów impregnujemy je kilkoma warstwami oleju do naturalnego drewna o właściwościach bakteriobójczych. Olej ma neutralny kolor i jest stosowany w niewielkiej ilości. Do pokrycia 15 m² powierzchni blatu wystarczy 1 l preparatu. Głównym składnikiem biologicznego środka zabezpieczającego i pielęgnacyjnego są olej lniany tłoczony na zimno i naturalne żywice. Olejowanie zabezpiecza blat przed promieniowaniem UV, zwiększa odporność na zmiany koloru, takie jak żółknięcie czy szarzenie powierzchni.