Często zadawane pytania

FAQ

Często zadawane pytania

Wszystkie blaty w magazynie są gotowe do natychmiastowej wysyłki. Dostawa następnego dnia często jest możliwa w zależności od zapotrzebowania. Produkty niestandardowe zawsze wymagają indywidualnego wyznaczenia terminu realizacji. Jeśli potrzebujesz pilnej dostawy, skontaktuj się z członkiem personelu telefonicznie lub mailowo, aby potwierdzić możliwość dostawy ekspresowej.
Tak, mamy w swojej ofercie usługę Wzornik – jeśli potwierdzisz zamówienie na blat, zwrócimy Ci koszt próbki! Dzięki Wzornikowi na własne oczy przekonasz się o walorach estetycznych i jakości naszych blatów. Kliknij tutaj, aby skorzystać z naszego Wzornika.
Standardowe blaty NATURA mają bardziej wyrazisty rysunek słojów i bardziej naturalne cechy niż ich wariant PREMIUM i generalnie mają więcej charakteru. Większość blatów będzie miała różne kolory pomiędzy poszczególnymi lamelkami. Blaty Premium mają bardziej jednolite, delikatne ziarno z mniejszą liczbą naturalnych cech. Blaty Premium mają wyrafinowany wygląd, dzięki czemu lepiej pasują do współczesnych, efektownych kuchni.
Nie, wystarczy prosty szkic, ponieważ członek naszego personelu potwierdzi wszystkie pomiary i wymagania przed rozpoczęciem fabrykacji. Jeśli jednak możesz udostępnić rysunek w wersji elektronicznej, jako plik graficzny, będzie to pomocne.
Zalecamy impregnację blatów olejem natychmiast po otrzymaniu i montaż wkrótce potem. Jeśli konieczne jest przechowywanie, przed instalacją należy ułożyć blaty na płasko i na wspornikach. Pamiętaj, aby przechowywać blaty w miejscu wolnym od wilgoci.
Zalecamy impregnację blatów olejem: możesz ją przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z naszej usługi olejowania. Jeśli jednak skłaniasz się ku lakierowaniu, możesz zamówić surowy blat wstępnie przeszlifowany przez nasz zespół i zlecić pokrycie blatu lakierem profesjonaliście. Uwaga! Surowe blaty wymagają impregnacji olejem lub lakierem natychmiast po otrzymaniu, aby zapobiec chłonięciu przez nie wilgoci, co z kolei może powodować wypaczanie produktu. Więcej na temat porównania blatów olejowanych i lakierowanych możesz przeczytać w zakładce Porady.

Drewniane listwy przyblatowe poza eleganckim i estetycznym wykończeniem oferują niezwykle przydatną funkcję. Ukrywają one niewielką szczelinę dylatacyjną wymaganą przy montażu blatów z litego drewna, a także umożliwiają instalację blatów przy nieregularnych ścianach bez konieczności uprzedniego przycinania dużych fragmentów blatu na wymiar. Pomagają zintegrować materiał blatu z innymi elementami kuchennymi, a także zapobiegają zatrzymywaniu się wilgoci i jej wnikania za blaty.

Łączenie blatów pod kątem prostym opiera się na złączach śrubowych. Odpowiednio dopasowane i wyfrezowane krawędzie blatów należy ułożyć właściwie i przygotować miejsce pod złącze. Jak już wcześniej zostało wspomniane łączenie pod kątem prostym będzie wykonane z wysoką precyzją, jeśli wykorzysta się do tego celu specjalnie zaprojektowany szablon. Po zamontowaniu śrub rzymskich można przejść do uszczelniania miejsca łączenia. Jest to pomocne, ponieważ chroni przed wilgocią, która w kuchni jest często obecna. Na rynku dostępne są kleje uszczelniające w różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do kolorystyki blatu. Klej nakłada się na całej powierzchni połączenia, ale tylko na jednym blacie. Po uszczelnieniu można dokręcić maksymalnie śruby.

W Polskich Blatach stale rozwijamy i aktualizujemy procesy fabrykacji. 

HABiol to olej powierzchniowy, który zapewnia powłokę ochronną powierzchni drewna – nie wnika w drewno jak niektóre oleje. HABiol to wypróbowany i przetestowany produkt, który jest łatwy w aplikacji, dlatego zalecamy jego stosowanie do pielęgnacji wszystkich blatów. W składzie HABiolu znajduje się tłoczony na zimno olej lniany oraz naturalne żywice drzewne, które wnikają w pory drewna, zapobiegając w ten sposób w znacznym stopniu przenikaniu cieczy i zanieczyszczeń.

Drewniane blaty wystarczy przetrzeć ściereczką zwilżoną ciepłą (nie wrzącą) wodą z mydłem. Pamiętaj, aby po kilku minutach zetrzeć wodę z powierzchni blatu. Więcej informacji na temat pielęgnacji blatów drewnianych znajdziesz w: Instrukcji pielęgnacji blatów z litego drewna.

Jeśli chcesz przesłać do nas rysunek produkcji lub dowiedzieć się więcej na temat oferowanych usług – skorzystaj z adresu info@polskieblaty.pl

Zamówienia lub inne pytania prosimy kierować na adres sklep@polskieblaty.pl

lub zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego poniżej.

Formularz kontaktowy