Z czego wynika popularność blatów drewnianych?

blat drewniany

Drewniane meble i wyroby codziennego użytku cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Nie inaczej jest z blatami roboczymi. Poznajmy główne powody takiego stanu rzeczy.

Wykonane z doskonałego surowca

Lite drewno pozyskane z drzew liściastych jest wytrzymałe samo w sobie. Wykonane z niego blaty robocze są odporne na pękanie, wyginanie i uszkodzenia mechaniczne. Trwałość zapewnia sposób produkcji, łącznia i klejenia. Gwarantuje, że blat nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas intensywnego użytkowania.

Możliwa personalizacja

Blaty można spersonalizować w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu doskonale wpasują się we wnętrze. Blaty drewniane na wymiar są dopasowywane do potrzeb klienta i wykonywane zgodnie z jego projektem. Możliwe jest:

  • produkcja na wymiar;

  • zwężanie i poszerzanie;

  • wycinanie i frezowanie otworów na urządzenia AGD;

  • frezowanie na potrzeby złączy, kołków, wsporników, muf;

  • dodatkowe zaokrąglanie lub fazowanie krawędzi,

  • olejowanie.

Ciepłe i przytulne wnętrze

Oryginalne cechy drewna są wyjątkowe. Nie da się go zastąpić żadnym innym materiałem. Drewno we wnętrzu tworzy przytulny nastrój. Naturalna faktura i kolor dają poczucie ciepła i harmonii. Produkowane z niego meble i akcesoria użytkowe są przyjemne w dotyku i tworzą korzystny mikroklimat. Otaczanie się naturalnymi materiałami uspokaja i poprawia samopoczucie.

Wielofunkcyjne

Blaty mogą być używane w różnych pomieszczeniach o prywatnym i publicznym przeznaczeniu. Doskonale sprawdzą się w kuchni, ale również przedpokoju, sypialni, jako kontuar w hotelu, kawiarni lub barze. Blaty mogą mieć szerokość (głębokość) nawet 120 cm, a długość ponad 4 m, co pozwala wykorzystać je w wielu obiektach. Dostępność w kilku wersjach kolorystycznych daje dużą dowolność w aranżacji.